Saatavilla energiaa Iskelmän kuunteluun

Huhtikuu 28, 2008 kohteessa Radio käyttäjältä Jyri Väätäinen

Iskelmäradion muutenkin laaja tuoteperhe laajenee entisestään. Tällä hetkellä markkinoilla on myynnissä Iskelmän energiajuoma. Olen lukenut radiokanavan virallisen uutisen tänään hetki sitten kahteen kertaan ja totesinpa samalla, että ei helvetti. Iskelmä laajenee ja nyt tämä laajeneminen on jo viimeistään liikaa.

Mitä pakkopullaa tämä nyt on? Pitääkö nyt siis kuunnella tätä ärsyttävää taajuutta energiajuoman seurassa? Itse asiassa täytyy nyt sanoa, että miksi tätä energiajuomaa ei ole keksitty aikaisemmin? Eikö olisi ihanaa saada Iskelmäolut ja -energiajuoma samana päivänä esille?

Haluan sanoa, että nämä turhaakin turhimmat keksinnöt voisivat painua kauppojen hyllyjä rasittamasta. Kuka haluaisikaan ostaa Suomen huonoimman radiokanavan oheistuotteita? Miten huonon kaupan pitää olla, että pitää ottaa valikoimiin Iskelmän pakkosyöttötuotteita? Kuka maksaa tuotteista, joista voi nauttia vasta silloin, kun Iskelmään viittaavat merkit ovat tuotteista hävinneet?

Omasta mielestäni tästä on kysymys siitä, että halutaan aktivoitumaan Iskelmän uskolliset kuuntelijat kuluttamaan ja saadaan lisää rahaa kassaan. Iskelmän kuuntelijat ovat totta kai niin tyhmiä, että he ostavat mielellään Iskelmään liittyviä hyödykkeitä, joita itse pidän ainakin jumalattoman turhina keksintöinä. Vai onko jo joku kuunnellut vaikkapa Iskelmälistaa (jos sitä Iskelmälistaksi voi edes sanoa) Iskelmäoluen kanssa?

Jos haluat kokeilla uusia ahaa-elämyksiä, niin kannattaa ihmeessä ostaa Iskelmän energiajuomaa mutta itse en ole ainakaan vielä kohdannut yhtäkään Iskelmätuotetta kauppojen hyllyiltä. Enkä sitten tiedä ovatko Iskelmän oheistuotteet hyviä, koska kokemuksia ei ole, enkä haluaisikaan niistä kokemuksia. Pelkkä Iskelmä on jo tarpeeksi suolaista ajateltavaksi.

Tässä vaiheessa haluaisin vastauksen vaikkapa Ari Ojalalta tämän sivun kommentointivalintaan kysymykseen, joka kuuluu näin: Mitä on tulossa seuraavaksi? Jos sinulla on ajatuksia tästä keksinnöstä, avaudu ja kerro mielipiteesi. Veikkaanpa, että kohta Iskelmä on myös korvatulpat. Joka tapauksessa, odottelen niitä korvatulppia Iskelmän logolla. Pieni vinkki artikkelin loppuun Iskelmälle, toivottavasti toteutatte ideani. Olisi kyllä aika toteuttaa.

Aiheeseen liittyvää